Wydarzenia

█ W dniu 15.08.2017r. JELCZ Spółka z o.o. z wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Oławie zorganizowała z  okazji Święta Wojska Polskiego w Jelczu- Laskowicach  Piknik Militarny. W trakcie trwania Pikniku zostały zaprezentowane pojazdy specjalne marki JELCZ, które znajdują zastosowanie w rozwiązaniach  dedykowanych dla Sił Zbrojnych RP – w tym zwłaszcza flagowe pojazdy produkowane pod marką JELCZ typu 442.32.

W uroczystych obchodach Święta Wojska Polskiego wzięli udział również przedstawiciele 23 Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca, którzy zaprezentowali podwozia marki JELCZ zabudowane Wyrzutnią Rakiet kalibru 122 mm (WR-40) LANGUSTA oraz Radiolokacyjny Zestaw Rozpoznania Artyleryjskiego LIWIEC. W Pikniku udział wzięli także przedstawiciele Policji, którzy znakowali chętnym rowery oraz przedstawiciele Służb Ratownictwa Medycznego. Całość oprawy dopełniały liczne atrakcje dla dzieci.

Bardzo duże zainteresowanie imprezą ze strony mieszkańców potwierdziło trafność podjętej przez Zarząd Jelcz Sp. z o.o. decyzji o organizacji Pikniku, a także pokazało, iż obchody uroczystości patriotycznych  nie są mieszkańcom naszej społeczności obojętne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Jelcza-Laskowic oraz gmin ościennych, którzy tak licznie zaszczycili nas swoją obecnością.

 

 

 

█ W ubiegłą sobotę - 8 lipca 2017 roku - w Tarnowie został zorganizowany Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa ZMT S.A. z okazji 100-lecia Zakładów Mechanicznych Tarnów. Drużyna Jelcz Sp. z o.o. zajęła 5 miejsce.
Reprezentacji Spółki serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

█ W dniu wczorajszym z okazji wizyty Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, na błoniach stadionu PGE Narodowy, Ministerstwo Obrony Narodowej - pod hasłem „Razem Bezpieczni” - zorganizowało polsko – amerykański piknik wojskowy
Relacja z imprezy oraz zdjęcia na stronie: http://www.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/polsko-amerykanski-piknik-wojskowy-62017-07-06/

█ W dniu 5 lipca 2017 roku Jelcz Sp. z o.o. gościła Przedstawicieli Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. w osobach Pana Roberta Guta– Członka Zarządu oraz Panią Dyrektor Wykonawczą Patrycję Ptaszek-Strączyńską. Tematem spotkania była prezentacja oferty produkcji i udziału Jelcz Sp. z o.o. w planach modernizacji platformy transportowej i modernizacji SZ RP. Goście zostali również oprowadzeni po fabryce przez Prezesa Zarządu Jelcz Sp. z o.o. Łukasza Dudkowskiego oraz Wiceprezesa Zarządu Jelcz Sp. z o.o. Leona Szuturmę.


 

█  Już dzisiaj na błoniach PGE Stadionu Narodowego, z okazji wizyty Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce, odbędzie się polsko-amerykański piknik wojskowy. Organizatorem imprezy jest Ministerstwo Obrony Narodowej, Ambasada USA w Warszawie oraz PGE Narodowy.
Jelcz Sp. z o.o., w ramach ekspozycji, zaprezentuje podwozie samochodu ciężarowego marki JELCZ P862D.43.
Piknik rozpocznie się o godz. 15.00 i potrwa do godz. 20.00.
Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

 

█ W ubiegłą sobotę z okazji 65-lecia marki Jelcz został zorganizowany "Turniej piłki nożnej o Puchar Prezesa Jelcz Sp. z o.o.".
Nasza drużyna zajęła w nim 4 miejsce!
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach!!

Zlot i piknik Jelcza za nami. W ubiegłą sobotę, w dawnej hali E w Jelczu - Laskowicach, można było zobaczyć produkowane dawniej oraz obecnie samochody marki Jelcz.
Bardzo dziękujemy, że byliście Państwo z nami zapraszamy na kolejne spotkanie z pojazdami marki Jelcz.

http://www.wjelczu.pl/jelcz-laskowice-pierwszy-zlot-jelcza-nami-zobacz/

█  W dniu 10 czerwca 2017 roku reprezentacja Jelcz Sp. z o.o. uczestniczyła w Turnieju o Puchar Prezesa HSW S. A. rozgrywanym w Stalowej Woli. Nasz zespół zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

 

  

Jelcz na targach Pro Defense – Ostróda 2017

W dniach 1 – 4 czerwca 2017 roku przedstawiciele Jelcz Sp. z o.o., z Panem Prezesem Łukaszem Dudkowskim na czele uczestniczyli w Pro Defense 2017 w Ostródzie.

Jelcz Sp. z o.o. do Ostródy zabrał pojazdy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Udział w targach był też znakomitą okazją do poszerzenia kontaktów biznesowych, które w przyszłości zaowocują wspaniałą współpracą.

Według organizatorów tegoroczną edycję odwiedziło 40 tysięcy osób. Zwiedzający mogli podziwiać oferty ponad 50 wystawców. Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., jako partner strategiczny oraz podmiot zrzeszający ponad 60 spółek z branży zbrojeniowej, w hali 5 i 6 również zaprezentowali swoje osiągnięcia.

Z okazji 65-lacia marki Jelcz został stworzony film promocyjny.

 

Producent: Jelcz Sp. z o.o.
Producent wykonawczy: Kameleon Studio Reklamy Anna Zielińska i Tribekk Visuals
Scenariusz: Anna Zielińska
Reżyseria : Kamil Łohunko
Zdjęcia: Radosław Furmanek
Piotr Marcjasz (ronin)
Łukasz Snopkiewicz (dron)
Seweryn Odalski
Kamil Łohunko
Montaż: Kamil Łohunko
Korekcja barwna: Katarzyna Janowska

 

█ Kamera programu Naszaarmia.pl również towarzyszyła wizycie Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza oraz podpisaniu kontraktu na dostawę 500 sztuk samochodów specjalnych, średniej ładowności wysokiej mobilności marki JELCZ typ 442.32 w dniu 16 maja 2017.

https://vod.tvp.pl/30184998/20052017

█ W ubiegłą sobotę we Wrocławiu Przedstawiciele Jelcz Sp. z o.o. uczestniczyli w Biegu Firmowym organizowanym przez Fundację Everest.
Dochód z wydarzenia przeznaczony jest na rehabilitację dzieci niepełnosprawnych, wymagających kosztownej rehabilitacji.
Naszej ekipie serdecznie gratulujemy!!!!

Świętujemy 65-lecie powstania marki, dlatego zachęcamy do zapoznania się z Faktami Retro emitowanego w TVP 3 Wrocław.
Relacja Janusza Dorczyńskiego z 12 maja 1998 r.

http://wroclaw.tvp.pl/30766479/trudne-czasy-dla-zakladow-jelcz

W dniach 18-19 maja w Toruniu odbyło się V Majowe Spotkanie Artyleryjskie organizowane przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów. Uroczystość była połączona ze strzelaniami artyleryjskimi i działaniami Wojsk Lądowych. Działaniami Wojsk Rakietowych i Artylerii kierował gen. bryg. Sławomir Owczarek.
Prezes Zarządu Jelcz Sp. z o.o. Łukasz Dudkowski oraz Prezes Huty Stalowa Wola S.A. Bernard Cichocki w uznaniu zasług i wkładu na rzecz rozwoju Wojsk Rakietowych i Artylerii zostali pasowani na Honorowych  Artylerzystów.

 


 █ JELCZ z kolejnym kontraktem!!!

 W siedzibie Jelcz Sp. z o.o. doszło do podpisania umowy na dostawę 500 sztuk samochodów średniej ładowności wysokiej mobilności Jelcz 442.32 wraz z pakietami logistycznym i szkoleniowym, przeznaczonych m.in. dla Wojsk Obrony Terytorialnej.


Przy udziale Ministra Obrony Narodowej umowę na dostawę samochodów podpisali Szef Inspektoratu Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej płk Dariusz Pluta,Zastępca Szefa Szefostwa Techniki Lądowej Inspektoratu Uzbrojenia MON płk Maciej Zając, Prezes Zarządu Jelcz sp. z o.o. Łukasz Dudkowski oraz Wiceprezes Zarządu Jelcz Sp. z o.o. Leon Szuturma.

Jest takie słynne hasło, które było w różnych armiach świata, ale miało i ma także zastosowanie w wojsku Polskim, a brzmi ono „Siła i honor” – podkreślał Prezes Zarządu Jelcz Sp. z o.o. –  Dziś kiedy gościmy tak wspaniałych gości w tak ważnym i historycznym dniu dla Naszej Spółki dla naszej załogi i dla naszego miasta - To hasło nabiera dla mnie nowego znaczenia. Siła - bo pokazujemy, że zakład o 65 - letniej tradycji dostarcza znakomite produkty do Armii Rzeczpospolitej Polskiej. Siła - bo dzięki Ministrowi Obrony Narodowej i Prezesowi PGZ z dumą reprezentujemy właśnie Polską Grupę Zbrojeniową notując obecnie bardzo dobre wyniki zarówno produkcyjne i finansowe. Wreszcie siła, bo jako Zarząd Spółki możemy dziś przed tak znakomitymi gośćmi zaprezentować wspaniałą załogę, o której zawsze mówię, że to załoga wojowników. Kiedy niecałe 9 miesięcy temu nowy zarząd rozpoczynał pracę produkowaliśmy 1,5 samochodu dziennie, pod koniec roku dzięki wielkiemu wysiłkowi naszej załogi doszliśmy do 5. Skoro więc jest tak wielka siła to jest też honor. I właśnie za honorowe wypełnienie słowa chciałbym podziękować Panu Ministrowi Obrony Narodowej. Szanowny Panie Ministrze, przedstawiając plany tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej mówił Pan, że właśnie obrona terytorialna to wielka szansa dla Polskiego Przemysłu. Niedawno dzięki prezesowi PGZ spółki skupione w grupie odbyły spotkanie w sprawie oferty na obronę terytorialną. Dziś w Naszej Spółce podpisujemy kilkuset milionową, historyczną i kluczową umowę zarówno dla Jelcza, jak i dla Wojsk Obrony Terytorialnej. To znakomity przykład na współpracę między naszą armią i naszym przemysłem. Panie Ministrze, Panie Prezesie, Szanowni Państwo to zaszczyt pracować dla Was i z wami! Siła i honor.

Pamiętam samochody Jelcza od dziecka. Cieszę się, że mam tak wielką możliwość uczestniczenia w podpisaniu umowy, która będzie kluczowa dla polskiej armii i polskiego bezpieczeństwa. Chcę podziękować wszystkim za tak znakomity produkt i prace oraz za świetnie realizowane zamówienia. Można powiedzieć, że jesteście perłą w koronie polskiego przemysłu obronnego. Jak mało który zakład nie tylko dotrzymujecie terminu, ale tworzycie perspektywy pozwalające zwiększyć zamówienia. Mamy zamiar w przyszłości tutaj sytuować produkcję dla programu Wisła - czyli dla systemu antyrakietowego. Mogę powiedzieć z pewnością i przekonaniem, że ten zakład można polecić w każdej sytuacji, bo realizuje swoje zadania. Jesteśmy w momencie przełomowym w rozwoju polskiej armii – podkreślił Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

Samochody średniej ładowności wysokiej mobilności Jelcz 442.32, jako sztandarowy produkt Jelcz Sp. z o.o. trafia do większości rodzajów polskiego wojska. W 2017 roku Spółka obchodzi 65-lecie marki.

 

 

 

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym odcinkiem programu "Nasza Armia", w którym została przedstawiona Jelcz Sp. z o.o

https://vod.tvp.pl/30064750/13052017

  Przedstawiciele Jelcz Sp. z o.o. z Prezesem Łukaszem Dudkowskim na czele razem z Polską Grupą Zbrojeniową oraz Ministerstwem Obrony Narodowej prezentują pojazdy marki Jelcz na International Defence Industry Fair w Turcji.

 

6 kwietnia 2017 roku w siedzibie Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Przedstawiciele Jelcz Sp.z o.o. z Prezesem Łukaszem Dudkowskim na czele, uczestniczyli w spotkaniu, które miało na celu prezentację sprzętu dla Wojsk Obrony Terytorialnej. Jelcz Sp. z o.o. zaprezentowała swój sztandarowy pojazd – samochód ciężarowy średniej ładowności wysokiej mobilności JELCZ 442.32 – S02.

Wojewoda Dolnośląski w JELCZU

Rozmowy o nowych wielomilionowych kontraktach przede wszystkim na obronę terytorialną, a także spotkanie z załogą i wizyta w Izbie Pamięci marki to główne punkty wizyty Pawła Hreniaka Wojewody Dolnośląskiego w Spółce „JELCZ”.
- Zapewniam, że macie we mnie przyjaciela – mówił Wojewoda Paweł Hreniak. - Wojewoda jest prawą ręką Rządu Rzeczpospolitej Polski na Dolnym Śląsku, tym bardziej cieszymy się z tej wizyty – mówił Łukasz Dudkowski Prezes Zarządu JELCZ Sp. z o.o. - Na następną umawiamy się, kiedy będziemy oddawać do użytku auta wyprodukowane już z nowego kontraktu. 
Pod koniec roku Spółka ogromnym wysiłkiem całej załogi nadrobiła zaległości wynikające z pierwszych siedmiu miesięcy i wykonała plan produkcyjny. - Panie Wojewodo wiem, że Pan nam bardzo kibicował i cieszę się, że może Pan poznać naszą załogę, bo to załoga wojowników – mówił Prezes Łukasz Dudkowski. – Na początku naszej pracy ciężko było zbliżyć się do 3 aut produkowanych dziennie. Pod koniec roku doszliśmy do 5. Liczby więc mówią same za siebie. Ten sukces nie byłby jednak możliwy, gdyby nie zaangażowanie naszej załogi.

Podczas spotkania z Zarządem Spółki Wojewoda Dolnośląski pytał przede wszystkim o możliwości zwiększenia produkcji, na potrzeby Armii Rzeczpospolitej Polski, a także próby przywrócenia produkcji cywilnej. - Jestem po rozmowach z przedstawicielami Rządu. Jest ogromna determinacja, by stawiać na polską produkcję niemal w każdej dziedzinie i JELCZ doskonale wpisuje się w kierunki rozwoju jakie zostały wyznaczone przez Rząd Pani Premier Beaty Szydło – mówił Paweł Hreniak.  Od 2015 roku Spółka została umieszczona w wykazie przedsiębiorstw o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym. Stwarza to Spółce nowe perspektywy, a jednocześnie nakłada nowe obowiązki i nowe wyzwania. Te wyzwania to przede wszystkim nowe programy „NAREW”, „PILICA” i przede wszystkim „WISŁA”.


Obrona Terytorialna kolejną szansą
Ogromną szansą na kilkusetmilionowy kontrakt jest stworzenie wojsk Obrony Terytorialnej. Spółka prowadzi rozmowy z Inspektoratem Uzbrojenia Sił Zbrojnych i wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych miesięcy Zarząd sfinalizuje nową umowę. O możliwościach jakie niesie powstanie Obrony Terytorialnej dla spółek skupionych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej już wcześniej mówił przede wszystkim Minister Obrony Narodowej Antoni Maciarewicz podczas targów Pro Defense w Ostródzie – Naprawdę jesteśmy w stanie w przyszłości wyposażyć polską armię w nasz krajowy polski sprzęt, a  Obrona Terytorialna to szansa dla polskiego przemysłu. Do wojsk Obrony Terytorialnej na początku miałby trafić sztandarowy produkt JELCZA, a więc samochód ciężarowy średniej ładowności wysokiej mobilności JELCZ 442.32, który doskonale sprawdza się w trudnych warunkach terenowych. – Wiem, że Obrona Terytorialna to oczko w głowie Pana Wojewody, więc mogę zapewnić, że wszystko jest już niemal na ostatniej prostej i niedługo będziemy mogli ogłosić kolejny sukces – zapewniał Prezes Zarządu Spółki Łukasz Dudkowski.


Izba robi wrażenie
Po spotkaniu z Zarządem spółki Wojewoda Paweł Hreniak obejrzał linię produkcyjną i zwiedził Izbę Muzealną marki JELCZ. Zakład w tym roku obchodzi 65-lecie, więc czasu na poznanie całej historii musiałoby być zdecydowanie więcej niż podczas wizyty. Jerzy Oleńczak, kustosz muzeum, zaprezentował mocno przyśpieszony kurs historii Spółki – Bardzo mi się tu podoba, niektóre zdjęcia i eksponaty z wcześniejszych lat są po prostu unikatowe na pewno wrócę tu prywatnie z rodziną, kiedy będzie więcej czasu – mówił Paweł Hreniak po złożeniu dedykacji w księdze pamiątkowej.


Prezenty na zakończenie
Na zakończenie wizyty Wojewoda spotkał się z załogą Spółki – O zakładzie słyszałem wielokrotnie – mówił Paweł Hreniak – to zakład z ogromnymi tradycjami i wielką historią. To dzięki Państwu i Państwa pracy po części możemy zawdzięczać wzrost bezpieczeństwa naszego kraju i za to zaangażowanie bardzo serdecznie Wam dziękuję. Modernizacja naszych Sił Zbrojnych postępuje i mam nadzieję, że zostanie to przypieczętowane kolejnymi kontraktami. Leon Szuturma, Wiceprezes Zarządu JELCZ Sp. z o.o. wręczył Wojewodzie książkę „Historia JZS JELCZ – zapisy wspomnień” i zaprosił do złożenia kolejnej wizyty, tym razem z przedstawicielami Polskiego Rządu, którzy już niedługo powinni odwiedzić Spółkę.      

 

http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/woj_1a.jpg http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/woj_2a.jpg
http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/woj_3a.jpg http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/woj_4a.jpg

 14 stycznia 2017 roku przed Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu pod hasłem „Bezpieczna Polska” zorganizowano wydarzenie plenerowe pod  honorowym patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej mające na celu oficjalne powitanie żołnierzy amerykańskich, którzy mają stacjonować  na terenie Polski w ramach wschodniej flanki NATO.

Podczas uroczystego przywitania amerykanów Prezes JELCZ Sp. z o.o. mówił:

- To dla nas zaszczyt, że jako część Polskiej Grupy Zbrojeniowej uczestniczyliśmy w powitaniu wojsk sojuszniczych. Obecność kilku tysięcy Amerykanów na pewno zwiększa nasze bezpieczeństwo. Nasza racja stanu wymaga budowania jak najściślejszych relacji ze Stanami Zjednoczonymi i Europą. To, że poprzez ścisłe związki z Armią Rzeczpospolitej Polskiej jesteśmy częścią tego procesu jest wielką nobilitacją dla naszej spółki, naszych pracowników i naszego miasta.

█ W dniu 14.12.2016r. odbyły się uroczystości poświęcenia pomnika oławskiego Żołnierza Wyklętego por. Klemensa Panasiuka pseudonim “Orlis”. Na uroczystościach obecni byli przedstawiciele wojska i służb mundurowych, generał brygady Jarosław Gromadziński, dowódca XV Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, płk Dariusz Tulin przedstawiciel dowódcy I Pułku Saperów w Brzegu, płk Arkadiusz Prykowski dowódca 1 Batalionu Inżynieryjnego w Brzegu oraz żołnierze I Pułku Saperów w Brzegu. Obecni byli również Burmistrz Oławy Tomasz Frischmann, Wójt Gminy Oława Jan Kownacki, Wójt Gminy Domaniów Wojciech Głogulski, Burmistrz Jelcz-Laskowic Bogdan Szczęśniak oraz Prezes Jelcz Sp. z o.o. Łukasz Dudkowski.

Treść przemówienia Pana Prezesa Jelcz Sp.  z o.o. Łukasza Dudkowskiego:

Szanowna Rodzino Pana Porucznika, Panie Generale, Panie Burmistrzu, szanowni księża i zaproszenie goście!

Pragnę podziękować wszystkim, dzięki którym ta uroczystość może się dziś odbyć. Jest to jednocześnie wspaniała okazja do oddania hołdu jednemu z bohaterów pokolenia, które tak wspaniale służyło naszej Ojczyźnie.

Dziś po 27 latach przywracamy godność tym, którzy wiedzieli, że wolność nie jest dana raz na zawsze. Tym, którzy z odwagą bronili naszego kraju w 1939 roku, walcząc w podziemiu czy broniąc granic przed wojskami sowieckimi. Oni nie zgodzili się na taką Polskę! 

Trzeba jednoznacznie stwierdzić, że wykonali swój obowiązek wobec Ojczyzny do końca. Dziś na ich wspaniałym przykładzie wyrastają nowe pokolenia. Dlatego jeszcze raz dziękuje wszystkim tym, którzy przyczyniają się do kultywowania pamięci żołnierzy wyklętych.      

Osobno pragnę złożyć podziękowania Gazecie Powiatowej - Wiadomościom Oławskim, Przemysławowi Pawłowiczowi i Dorocie Świętej z komitetu organizacyjnego dzisiejszej uroczystości, czy wreszcie kibicom i młodzieży, bez których nie byłoby dzisiejszego spotkania.   

Jestem dumny, że jako Jelcz Sp. z o.o., należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej możemy pomóc w tak szlachetnym przedsięwzięciu. Tu, w tym miejscu, deklaruję dalszą pomoc dla wszelkiego rodzaju inicjatyw przywracających pamięć i godność bohaterom. 

Na zakończenie, parafrazując nieco słowa pieśni żołnierskiej, chciałbym powiedzieć: Panie poruczniku śpij w tym grobie, niech się Polska przyśni Tobie, taka o jaką walczyłeś i jaką sobie wymarzyłeś.                  

   Cześć i chwała bohaterom!

 

http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/orlis1a.jpg http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/orlis12a.jpg

 

█  W dniach 1-2 grudnia przedstawiciele Jelcz Sp. z o.o. na czele z Panem Prezesem Zarządu Łukaszem Dudkowski uczestniczyli w uroczystych obchodach Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii.

W ramach obchodów w Osadzie Karbówko k. Torunia odbyła się Międzynarodowa Konferencja Artylerii nt. „Artyleria w połączonym wsparciu ogniowym (Artillery In joint fires suport.)”. Konferencję otworzył Szef Zarządu Wojsk Rakietowych i Artylerii Pan gen. bryg. Sławomir Owczarek, który powitał przybyłych gości i  przedstawił plan konferencji. Podkreślił znaczenie Wojsk Rakietowych i Artylerii w Siłach Zbrojnych RP oraz podziękował za liczne przybycie polskim i zagranicznym przedstawicielom przemysłu zbrojeniowego.

Konferencja była okazją do zapoznania się z najnowszymi kierunkami rozwoju WRiA oraz specyfiką wdrażania uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

2 grudnia na Rynku Staromiejskim w Toruniu odbyły się centralne obchody Święta Wojsk Rakietowych. Obecni byli parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i garnizonów artyleryjskich, środowisk kombatanckich, reprezentanci młodzieży szkolnej oraz sympatycy artylerii.

Uroczyste obchody rozpoczęły się apelem pamięci przy Pomniku Polskich Artylerzystów, po czym odprawione zostało nabożeństwo w intencji artylerzystów i rakietowców, które koncelebrował Biskup Polowy Wojska Polskiego J.E. gen. bryg. Józef Guzdek. Uroczysta zbiórka na Rynku Staromiejskim była kolejnym etapem obchodów artyleryjskiego święta.  Wzięły w niej udział poczty sztandarowe i kompanie honorowe reprezentujące wszystkie jednostki artylerii.

 

http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/swria_torun1a.JPG http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/swria_torun2a.jpg

 

W dniach 6-9.09.2016r. JELCZ Sp.z o.o. uczestniczyła w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego Kielce 2016. Nasza Spółka była częścią wystawy Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. strategicznego partnera tegorocznych targów w Kielcach.
Stoisko JELCZ Sp. z o.o. odwiedzili liczni goście z Wojska oraz administracji rządowej z Prezydentem RP Panem Andrzejem Dudą.”

 

http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/mspo2016_1.jpg http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/mspo2016_2.jpg http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/mspo2016_4.jpg

 

http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/mspo2016_8.jpg http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/mspo2016_5.jpg http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/mspo2016_3.jpg

█ W dniu 1.09.2016r. odbyło się spotkanie Zarządu JELCZ Sp. z o.o. z pracownikami Spółki, gdzie m.in. podjęto kwestie wykonania planu produkcji na 2016 rok, wprowadzenie drugiej zmiany oraz nagród premiowych za frekwencje oraz za niepalenie papierosów.

 

http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/zaloga09_1.jpg http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/zaloga09_2.jpg

W dniu 31.08.2016r. przed pomnikiem Solidarności naprzeciwko siedziby Jelcz Sp. z o.o. uroczyście obchodzony był Dzień Solidarności i Wolności.
Oprócz Zarządu Jelcz Sp. z o.o. w obchodach uczestniczył Wojewoda Dolnośląski Pan Paweł Hreniak, Starosta Oławski Pan Zdzisław Brezdeń, Burmistrz Miasta Jelcz-Laskowice Pan Bogdan Szczęśniak, Radni do Rady Powiat Oławskiego oraz Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice, przedstawiciele związków zawodowych oraz licznie przybili pracownicy naszej Spółki oraz okolicznych firmy.

 

http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/solid082016_1.jpg http://www.jelcz.com.pl/files/aktualnosci/solid201608_2.jpg

 

17 lipca 2014r o godzinie 12.00 została oficjalnie uruchomiona nowa linia produkcyjna samochodów JELCZ 4x4 (442.32), będąca następstwem podpisania we wrześniu 2013r. umowy na dostawę dla Sił Zbrojnych RP w latach 2014-2018 samochodów średniej ładowności, wysokiej mobilności w ilości 910 sztuk. Dzięki rozbudowie zdolności produkcyjne Spółki wzrosną z 200 do 500 sztuk rocznie. JELCZ 4x4 (442.32) to pojazd posiadający wytrzymałe podwozie, a jego zabudowa  uniwersalna, w zależności od zastosowania.  W oficjalnym otwarciu brali udział przedstawiciele MON, posłowie Sejmu RP, prezesi Spółek, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, prasa i telewizja.

Wstęgę przecinali: Krzysztof Trofiniak Prezes HSW S.A. , Wojciech Dąbrowski Prezes PGZ, Władysław Czubak Prezes Spółki JELCZ, poseł na Sejm RP Renata Butryn, poseł na Sejm RP Roman Kaczor, Jerzy Pikuła Inspektorat Uzbrojenia MON.  

http://jelcz.com.pl/files/aktualnosci/jelczwstega.jpg

http://jelcz.com.pl/files/aktualnosci/jelczliniprod.jpg

 

17 lipca 2014r dokonano również oficjalnego otwarcia „Izby Historii Marki JELCZ”. W specjalnie przygotowanych salach będzie można poznać historię marki JELCZ od początków jej istnienia. Wśród eksponatów występują miniatury budowanych pojazdów, archiwalne zdjęcia, pamiątkowe medale i puchary, wszystko uszeregowane chronologicznie.

http://jelcz.com.pl/files/aktualnosci/izbajelczwstega.jpg

http://jelcz.com.pl/files/aktualnosci/izbajelcz.jpg

 

Z  dniem 09.04.2014r. zmianie uległa dotychczasowa nazwa Spółki z: "JELCZ-KOMPONENTY" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością na JELCZ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

 

W dniu 29  listopada 2013 r. w siedzibie Inspektoratu Uzbrojenia (IU) zawarto umowę  na dostawę w latach 2014 – 2018, 910 sztuk samochodów średniej  ładowności wysokiej mobilności JELCZ 442.32, zaprojektowanych specjalnie  dla potrzeb Sił Zbrojnych RP.

 

http://jelcz.com.pl/files/mon.jpg

Szczegóły na stronie www IU MON pod adresem http://www.iu.wp.mil.pl/aktualnosci.aktualnosc.113.0.html 

Od dnia 26.04.2012r. właścicielem JELCZ-KOMPONENTY Sp. z o.o. jest Huta Stalowa Wola Spółka Akcyjna.

 

 
    

 

© 2001 - 2017 JELCZ Sp. z o.o. All rights reserved. created by WROgroup.pl